Хипоплазия на матката

Уважаеми Потребители,
В този раздел ще се стремим да Ви ориентираме, относно здравни проблеми, които Ви вълнуват. Изказаните мнения НЕ МОГАТ да заменят реалния консулт с лекар! Спазването на добрия тон е гаранция, че ще получите компетентен отговор според съвременната добра медицинска практика.
Благодарим Ви!

Хипоплазия на матката

Мнениеот nikoll_83 » Нед Яну 16, 2011 4:59 pm

Здравейте, аз съм на 27 години и преди време ми поставиха диагноза ,,тежка хипоплазия на матката,,. Когато професора ме попита дали знам какво означава това,(тогава за пръв път чух това понятие) моят отговор беше ,,Не,,. Тогава той със монотонния си и спокоен глас ми каза ,, Един ден когато решиш да имаш деца ще трябва да си осиновиш,,. Нямах сили да попитам нищо, просто излязох разплакана. Естествено после научих подробности за хипоплазията, но имам още въпроси: Наистина ли осиновяването е единствения вариант? Дали в случея няма вариант с оплождане на чужда яйцеклетка? А може би нещата наистина са необратими и трябва да спра да живея в света на надеждата и да прегърна реалността? Знам, че ще ми отговорте затова Благодаря предварително
nikoll_83

Re: Хипоплазия на матката

Мнениеот ZdraveiGP » Вто Яну 18, 2011 11:34 am

Здравейте,
Вашето състояние е много специфично и лечението му е строго индивидуално - ето защо, за съжаление едва ли може да се даде някакъв обобщаващ съвет за терапия. Хипоплазията на матката рядко е изолирано явление - обикновено има някаква комбинация от аномалии и в останалата част на репродуктивните органи - влагалище, шийка, маточни тръби и т.н. Хирургична корекция е възможна за повечето от аномалиите на външните гениталии, с оглед възможността за нормален полов живот. Няма сигурни техники за корекция на матка, която да може да износи нормална бременност. Ако се касае само за хипоплазия при функциониращи яйчници, оплождането на отделена яйцеклетка може да се изърши чрез "ин витро" процедури, но остава невъзможността за износване на нормална бременност. Преполагам сте запозната вече с повечето възможности - все още неясна и за мен е опцията за сурогатно майчинство. Ваша яйцеклетка, която да се оплоди "ин витро" и да се износи от т.нар. "сурогатна майка" - потърсете информация по този въпрос. Знам, че сурогатното майчинство е уредено по закон в много страни - за съжаление нямам такава информация за България. Всичко в крайна сметка се свежда до възможността ви да отделите годна за оплождане яйцеклетка - ако това е възможно, мисля, че може да се намери решение на вашия проблем.
Поздрави и пишете!
ZdraveiGP е Д-р Захари Петров
Управител на Медицинска Практика "Здравей"
Ние Ви изпращаме по-здрави ;), Вие предайте нататък!
За контакт/записване за консултации - моля, посетете www.zdraveigp.com
Аватар
ZdraveiGP
Администратор

Re: Хипоплазия на матката

Мнениеот btrend » Пет Юни 29, 2018 5:10 pm

Ужасна диагноза, сигурно е много травмиращо да ти съобщят такава новина... Хубаво е да се консултираш с още няколко специалиста по темата с инвитрото. Тук има много хубава и подробна информация, а специалистите в "Надежда" мисля, че биха ти помогнали- http://future-health.bg/invitro-sofia-cena/
btrend

Назад към Имам проблем...Моля, Помогнете!