Кървави жилки при дефекация

Уважаеми Потребители,
В този раздел ще се стремим да Ви ориентираме, относно здравни проблеми, които Ви вълнуват. Изказаните мнения НЕ МОГАТ да заменят реалния консулт с лекар! Спазването на добрия тон е гаранция, че ще получите компетентен отговор според съвременната добра медицинска практика.
Благодарим Ви!

Кървави жилки при дефекация

Мнениеот Vasilev » Вто Дек 11, 2018 3:39 pm

Здравейте, този проблем ми се появи от около месец.
Имам нещо като запек, не ходя особено редовно по голяма нужда и понякога се налагат доста "напъни" , но забелязах, че от около месец понякога има кървави жилки в изпражненията, по точно на повърхността им ( приличат точно на сополи, слузести и с леко кръв по тях. Не са примесени с изпражненията, но пак си е с него и лесно се отделя от него. Много започнах да се притеснявам, като чета че може дори симптом на рак да е. Колоноскопия отказах, толкова млад не ми се подлага на това. Като цяло нямам болки в корем/стомах, нямам язви или поне не знам за такива, просто имам периодичен запек може би от самата храна , но доста се притесянвам вече понеже тези жилки ги виждам за 3-4 път в рамките на месец. Слузта и кръвта не е много, 1 жилка е но и слузта и кръвта са на едно, странно е също че не винаги го има, а най вече при по сериозни напъни , но доста се наплаших като чета в интернет от какво може да е . Възможно ли е да е от самата храна нещо, понеже го няма всеки път , а най вече ако не съм ходил няколко дни и се изисква "усилие"?
Vasilev

Re: Кървави жилки при дефекация

Мнениеот ZdraveiGP » Чет Дек 13, 2018 10:27 am

Здравейте,
На вашата възраст, описаните симптоми са 99% свързани с наличие на хемороиди. Обикновено това са жилки(може и капки) ясна, червена кръв, след напъни за дефекация. Все пак, трябва да посетите лекар, защото дори и този 1% за наличие на друг проблем (не е неременно свързан с рак, може и друго състояние да има) трябва да се отхвърли чрез реален преглед.
Успех!
ZdraveiGP е Д-р Захари Петров
Управител на Медицинска Практика "Здравей"
Ние Ви изпращаме по-здрави ;), Вие предайте нататък!
За контакт/записване за консултации - моля, посетете www.zdraveigp.com
Аватар
ZdraveiGP
Администратор

Назад към Имам проблем...Моля, Помогнете!