Със много диагнози

Уважаеми Потребители,
В този раздел ще се стремим да Ви ориентираме, относно здравни проблеми, които Ви вълнуват. Изказаните мнения НЕ МОГАТ да заменят реалния консулт с лекар! Спазването на добрия тон е гаранция, че ще получите компетентен отговор според съвременната добра медицинска практика.
Благодарим Ви!

Със много диагнози

Мнениеот doni77 » Чет Юли 26, 2018 6:35 pm

Здравейте,
Общо казано имам много диагнози
Хроничен атрофичния гастрит съпроводен с колит и синдром на раздразнено дебело черво, камъни в бъбреците, спондилоза,остеохондроза,хашимото и хипофункция на щитовидната жлеза,И естествено тревожно депресивно разстройство.А съм едва на 36 години.
Незнам защо не мога да кача файл затова ще напиша изследванията които не са в норма:
Тсх-14.02
Ft4-8.89- реф.12-22
Anti tg- 195- реф.115
Anti tpo-196.реф.36
Урина
Белтък +
Микроалбумин >150
Бактерии над 30- реф0-7
Кръв
MSHS-314 реф.316-360
Биохимия
Глюкоза 3.9 - реф.4.1- 5.60
Холестерол 6.28- реф 5.80
Триглицериди 3.53 - реф до 1.70
С реактивен протеин 5.2- реф до 5
Желязо ниско.
Вит б12 135- реф 145- 460
Хемоглобина 121 на долна граница
Ревматоиден фактор 12- реф .12
Симптомите са много странни- първо напълнях с 20кг за 6 месеца по тази причина пуснах изследване на щитовидната жлеза
Изписаха ми 50мг елтироксин но не можах да го понеса
Глюкоза та в кръвта ми играе ту леко висока ту след храна леко ниска-3 но изпитвам глад.треперене.потене.пребледняване.най гадното замайване което ме държи по 1 час но няколко пъти та ден- пример след храна някъде след 1.5- до 2 часа и сърцебиене.
Спряла съм преди 3 месеца тесто.брашно.захар.консерванти.пържено.мазно.и т.н
Работя 6 дена в седмицата и също всяка сутрин ходя по 1 час пеша.
От време навреме имам болка около десния бъбрек но не е силна но дразнеща
Пия само антидепресанти вечер но ги пия от 10 години и досега не съм напълняване
От 3 години не съм правила гастроскопия но преди 15 дена пуснах фекални изследвания за хеликобактер и излезе отрицателен.
Много съжалявам че постът ми е много дълъг но се опитах да бъда максимално подробна
Помолих ендокринолог да ми пусне изследване да инсулинова резистинтност но тя ми отказа даже не ми обясни че имам хашимото видях го в документите.
Много бих се радвала за насоки към какви изследвания или лекари са се обърна.защото преди все имах някакви проблеми и все излизаше нерви но да щастие от 4 години не ми играят игра но все пак си пия лекарствата
Благодаря и приятен ден на всички. Много здраве!!
doni77

Re: Със много диагнози

Мнениеот doni77 » Пет Юли 27, 2018 1:17 pm

Днес ми направиха рентгенова снимка на сакроилиачни стави със заключение: двете Сис са стеснени до заличени повече вляво.
Скенер на лумбални прешлени
Изправена лумбална лордоза
Всичко това го направи ревматолог заради болки ниско в кръста и краката
doni77

Мнениеот doni77 » Пон Юли 30, 2018 3:53 pm

Имам чувството че животът ми се срива- днес след ехограф- увеличен черен дроб с 5см.
И ме пратиха на гастроентереолог и той реши че всичко идва от Хашимотото- не е ли прекалено за всичко да се обвинява щитовидната жлеза?
doni77

Мнениеот doni77 » Вто Авг 07, 2018 8:28 pm

Пуснах си обременяване с глюкоза но изследванията ме объркват.Джипито твърди че имам ИР.а ендокринолог казва че нямам
Глюкоза - 0м- 4.57 при реф до 6.38
Глюкоза- 60мин- 9.49 при реф<11
Глюкоза- 120мин- 5.44 при реф<7.70
Инсулин-0м-24.65 при реф.до 24.90
Инсулин 60м-94.10 при реф.231
Инсулин 120м- 304.10 при реф.до 276

Измислих Нома индекс 4.78
Май пак се въртя в омагьосан кръг Хашимото.Неалкохолна стеатоза+Атрофичен гастрит и колит. Дефицит на вит б12 и вит Д
Още като почнах да качвам килограмите веднага отидох на лекар но ми казаха диета която я спазвам месеци но килограмите станаха 24 само за 7 месеца.Храня се здравословно + ходене на Много пеш
Дотук всички изследвания за които лудо дадох пари това доказват. А за черния дроб Пусках и за хепатити.Ама.Ана профил.Ггт.церулоплазмин.агма- всичко в норма
doni77

Мнениеот ZdraveiGP » Чет Сеп 06, 2018 8:56 am

Здравейте,
Хормоналните тестове показват, че се нуждаете от л-тироксин......щитовидната жлеза е в основата на много процеси и дисбаланс в нея може да обясни много от нещата, които ви се случват, дори депресивното състояние. Атрофичният гастрит и недостига на вит. б12 обикновено са свързани. Понякога има различни полигландуларни ендокринни синдроми, които могат да се изявяват в различни посоки. Струва ми се, че трябва да потърсите второ мнение от опитен ендокринолог. Може би е удачен прием на вит. б12 (инжекции) или като метилкобаламин през устата, селен, метилирана фолиева киселина и т.н. Консулт с АГ и ултразвук на малък таз, особено ако имате или сте имали кисти на яйчниците.....Антидепресантите като медикаменти могат да влияят върху различни метаболитни параметри като кръвна захар, холестерол, чернодробни показатели и т.н, но не трябва да ги спирате, особено ако се чувствате добре. Все пак, ако метаболитните проблеми продължават, консултирайте се с психиатъра си за възможните алтернативи
Искрено ви желая успех!
ZdraveiGP е Д-р Захари Петров
Управител на Медицинска Практика "Здравей"
Ние Ви изпращаме по-здрави ;), Вие предайте нататък!
За контакт/записване за консултации - моля, посетете www.zdraveigp.com
Аватар
ZdraveiGP
Администратор

Мнениеот doni77 » Нед Сеп 09, 2018 5:14 pm

Здравейте Докторе,
Много благодаря.Искам да попитам само каква е причината за неалкохолна стеатоза?Според лекарите е от Инсулинова резистинтност и Хашимото.И как се лекува?
Вече пия елтироксин 50мг и ТСХ падна драстично от 14 на 4.20.Също изписаха ми Сиофор 1000 но все още стомахът ми го отхвърля/ та те го пия редовно/
Напълняването категорична съм, че не е от антидепресанти защото последните 3 години не съм ги сменяли а ги качих за последните 6 месеца и то при нисковъглехидратната диета.
Благодаря и приятен ден на всички!!
doni77

Мнениеот ZdraveiGP » Сря Сеп 26, 2018 9:40 pm

След като се нормализират хормоните най-вероятно нещата ще се подобрят. Ако метаболизмът ви е бил "забавен" поради проблемите с щит.жлеза е нормално да напълнеете и да подобен дисбаланс. Стеатозата е обратимо състояние, така че не се отчайвайте и продължавайте напред. От антидепресантите/антипсихотиците не се "пълнее" директно, но някои от тях повлияват метаболитните параметри. При съответна адекватна терапия, каквато вече имате, заедно с адекватен хранителен и двигателен режим, нещата ще си дойдат на мястото. Сиофор приемайте по време на хранене или непосредствено след това, за да се избегне дразненето на стомаха.
Успех!
Аватар
ZdraveiGP
Администратор

Мнениеот doni77 » Сря Окт 10, 2018 6:16 pm

Докторе много благодаря,
само последен въпрос- какво мога да взема за гастрита, че по много ред причини не мога да гълтам лекарства- а при ИПП не действат като ги дъвча.Сещам се само за Алмагел предполагам трябва да има и други.
Приятен ден!
doni77

Мнениеот ZdraveiGP » Сря Окт 17, 2018 11:49 pm

Здравейте,
Може да се опитат таблетни форми на H2блокери - по-старо поколение, но действат адекватно - например ранитидин, фамотидин и т.н.
От бариерните средства - сукралфат, алмагел, гавискон, талцид и т.н....де-нол/бисмут и т.н.
Успех!
Аватар
ZdraveiGP
Администратор

Назад към Имам проблем...Моля, Помогнете!