Асиметрия на костната система или проблем?

Уважаеми Потребители,
В този раздел ще се стремим да Ви ориентираме, относно здравни проблеми, които Ви вълнуват. Изказаните мнения НЕ МОГАТ да заменят реалния консулт с лекар! Спазването на добрия тон е гаранция, че ще получите компетентен отговор според съвременната добра медицинска практика.
Благодарим Ви!

Асиметрия на костната система или проблем?

Мнениеот I.Marinova » Сря Юли 11, 2018 12:18 pm

Здравейте! Момиче на 24 години съм, активно спортуваща. Наскоро забелязах, че когато поставя двете си ръце върху гръдния кош двете страни се различават. Едно от ребрата на гръдния ми кош от дясната страна е по-изпъкнало от същото такова от лявата страна. Когато застана в нормално положение почти не си личи, но под определена светлина и ъгъл се вижда. От два дни там има лека болка, но аз я усещам като мускулна, защото правих доста упражнения за тази част на тялото. Може би е хубаво да кажа, че имам на дясното рамо една изпъкнала кост, за която прочетох, че най-вероятно е мъртва кост. Другата седмица отивам да ми се направи снимка и на преглед при специалист. Много съм притеснена, затова ми се иска да получа възможно най-много мнения. Възможно ли е това да се дължи на асиметрията в тялото и да няма повод за притеснение или това леко изпъкване би могло да бъде провокирано от нещо по-сериозно? Казаха ми, че съм си го имала от доста години, но просто сега съм го забелязала, защото преди бях повече килограми, отколкото съм сега. Ще съм Ви благодарна, ако дадете някакво мнение.
Благодаря Ви!
Хубав ден!
I.Marinova

Re: Асиметрия на костната система или проблем?

Мнениеот ZdraveiGP » Чет Сеп 06, 2018 8:25 am

Здравейте,
Убеден съм, че едва ли трябва да се притеснявате. Симетрията в тялото не е абсолютна...Най-вероятно се касае за вродено състояние или специфична особеност, която имате от рождение. Добре е да се направи "снимка", но може би няма да има възможност за някаква корекция. Ако се касае за последни ребра, това може да е особеност на т.нар. "плаващи ребра", които при по-слаби жени дори могат да се напипат. При хора, които са били пълни и след това са свалили доста килограми, обикновено последните ребра са по-изпъкнали. Това е чисто механична особеност от "разтеглената" коремна стена.
Успех!
ZdraveiGP е Д-р Захари Петров
Управител на Медицинска Практика "Здравей"
Ние Ви изпращаме по-здрави ;), Вие предайте нататък!
За контакт/записване за консултации - моля, посетете www.zdraveigp.com
Аватар
ZdraveiGP
Администратор

Назад към Имам проблем...Моля, Помогнете!