Задух...

Уважаеми Потребители,
В този раздел ще се стремим да Ви ориентираме, относно здравни проблеми, които Ви вълнуват. Изказаните мнения НЕ МОГАТ да заменят реалния консулт с лекар! Спазването на добрия тон е гаранция, че ще получите компетентен отговор според съвременната добра медицинска практика.
Благодарим Ви!

Задух...

Мнениеот Илuяn. » Нед Юни 10, 2018 11:11 pm

Здравейте, д-р Петров.

На 21 години съм. Пиша във връзка с едно оплакване, чиято основа от години не мога да открия, а действително е изключително неприятно. Касае се за задух, който се появява през пролетния и летния сезон, който е само вечер и само когато съм в легнало положение. Събуждам се от сън и не мога да си поема въздух. След като се изправя и мине половин/един час нещата се оправят. Имам алергия - хрема, която овладявам с хапчета и капки. Лекарката ми имаше съмнение, че се стичат секрети в гърлото, които причиняват този задух, но дори сега, когато нямам хрема, той отново се появява.
По-скоро е от гърлото, отколкото от дробовете, макар че когато е в по-тежка форма и опитам да си поема въздух, усещам тежест в гърдите. Четох в интернет, че това може да е сърдечен проблем - сърдечна недостатъчност, пороци и т.н. Преди около 3 години ходих на ехограф със съмнение за пролапс, но ми казаха, че всичко е наред и нямам проблеми със сърцето. Пия само бизогама заради учестен пулс.

Бихте ли ми казали какво мога да предприема и да направя, за да облекча симптомите, някакво антиалергично хапче, ако се дължи на алергия? Пробвах почти всички лекарства - ериус, кларитин, сега съм на рупафин и капки фликсоназе. От гледна точка на хремата нямам проблем, но с този задух се тормозя. Не мога да спя нормално, избягвам дори спането в други хора, защото е крайно неприятно да ставаш посред нощ.

Ще се радвам да ми дадете съвет и да ми кажете на какво може да се дължи и как да се справя с този проблем!

Благодаря Ви от сърце, радвам се, че има лекари като Вас, за които клетвата на Хипократ е свещена!
Илuяn.

Назад към Имам проблем...Моля, Помогнете!