Странен обрив в областта на слабините

Уважаеми Потребители,
В този раздел ще се стремим да Ви ориентираме, относно здравни проблеми, които Ви вълнуват. Изказаните мнения НЕ МОГАТ да заменят реалния консулт с лекар! Спазването на добрия тон е гаранция, че ще получите компетентен отговор според съвременната добра медицинска практика.
Благодарим Ви!

Странен обрив в областта на слабините

Мнениеот БорисБорисов » Пон Авг 09, 2010 3:05 am

Здравейте! От около месец ми се появи странен обрив във областта на слабините. В началото се появи една единствена пъпчица която за около ден-два премина в по голямо червено петно. След това по ръба на това петно се появиха нови малки пъпчици и процесът се повтори няколко пъти. Първоначално това се развиваше само от лявата част на слабините,а в последствие и отдясно се започна същия процес. Ходих на лекарпредписа ми спрей и едно мазило, но проблемът не се реши... дори нямаше и подобрение. Обривът е в слабините от двете страни на пениса (по самия него няма такижа петна, а по най-долната част на скротума в последно време се наблюдава започването на излизане на подобни пъпки). червената област е силно чувствителна, при допир започва да сърби силно,понякога дори и докато си седя и работя започва без никакви дразнители да сърби, понякога дори не мога да заспя от сърбеж или пък се будя нощем. Притеснява ме че е в тази област и понеже има някаква инфекция според мене понеже е червено и по-топло се притеснявам да няма последствия. Опитвах още със какво ли не да го мажа но никакъв ефект... само временно за 2-3 часа се успокоява и пак започва да сърби. Това е много ужасно и досадно! :( Понеже ходих на лекар както вече споменах и предписаните неща неподействаха реших да пиша тука ако е възможно да ми дадете някакъв савет как да се 'боря' с това нещо... Ако трябва някаква допълнителна информация или дори снимка как излглежда засегнатата област и ако това ще помогне ще изпратя. С нетърпение и надежда ще чакам отговор и предварително Ви благодаря за отделеното време!
БорисБорисов

Re: Странен обрив в областта на слабините

Мнениеот ZdraveiGP » Пон Авг 09, 2010 10:36 pm

Здравейте,
Така както го описвате, състоянието може да е свързано с гъбично заболяване/микоза или екзема, възможно е и да е микс от двете. Лечението е с антимикотици при гъбичното заболяване и кортикостероидни кремове при екземата.
Най-добре е да посетите отново лекаря, който е изписал препаратите, за да се коригира терапията при липса на успех.
Поздрави!
ZdraveiGP е Д-р Захари Петров
Управител на Медицинска Практика "Здравей"
Ние Ви изпращаме по-здрави ;), Вие предайте нататък!
За контакт/записване за консултации - моля, посетете www.zdraveigp.com
Аватар
ZdraveiGP
Администратор

Мнениеот БорисБорисов » Вто Авг 10, 2010 3:38 am

Ха! :) Благодаря ви много за бързия и адекватен отговор. След като прочетох че според вас това е микоза реших да потърся повече информация за този тип заболявания в интернет.Естествено това беше и подпомогнато от поредната нощ в която не можах да заспя поради силния сърбеж. Та... търсих търсих и попаднах на един руски сайт където са описани по честите гъбични заболявания техните симптоми ако мога така да се изразя начина по който се лекуват и най-хубавото имаше снимки на това как изглеждат. И точно там намерих абсолютно същия като моя проблем. Оказа се че това е Микроспория. Хубавото е че има и описано лечение. мазане с 2-5% йодна тинктура сутрин и вечер с противогъбични мехлеми. Единственото което не ми стана ясно е какъв гъбичен мехлем да ползвам понеже там пише да се маже със този мехлем и при проява на странични ефекти като обриви и силно зачервяване да се сменят, споменат е 'хонизол' но не знам дали това е най-доброто. Моля Ви препоръчайте ми някакъв такъв мехлем ако е възможно и искренно Ви благодаря за помощта и отделеното време!
БорисБорисов

Мнениеот ZdraveiGP » Вто Авг 10, 2010 3:15 pm

Здравейте отново,
Нямам практика да изписвам лечение чрез форума, той е само за ориентация и насока - иначе би било несериозно. Все пак мога да предположа, че "хонизол" идва от "коназол/кетоконазол", който може да се използва за лечение на подобни микроспории.
Желая ви успех и по-добре посетете лекар, ще си спестите не само пари.
Късмет!
ZdraveiGP е Д-р Захари Петров
Управител на Медицинска Практика "Здравей"
Ние Ви изпращаме по-здрави ;), Вие предайте нататък!
За контакт/записване за консултации - моля, посетете www.zdraveigp.com
Аватар
ZdraveiGP
Администратор

Мнениеот АтанасВълков » Сря Фев 02, 2011 11:11 am

Понеже имам същият проблем, би ли ми дал линк за този руски сайт.
АтанасВълков

Мнениеот proli » Чет Фев 03, 2011 11:10 pm

Опитайте със светлинната терапия "непозволена реклама" на "непозволена реклама". Тя е безотказна за кожни проблеми. Лекува даже херпес зостер, да не говорим за херпес симплекс. Справя се и с акне. Хора, болно от години от псориазис се повлияват изключително благоприятно след по-редовно третиране. Ако се интересувате как и къде, ще ви кажа - 0898/523-039.
Пролет039
proli

Назад към Имам проблем...Моля, Помогнете!