ИМАМ УЖАСЕН СЪРБЕЖ ОКОЛО АНУСА

Уважаеми Потребители,
В този раздел ще се стремим да Ви ориентираме, относно здравни проблеми, които Ви вълнуват. Изказаните мнения НЕ МОГАТ да заменят реалния консулт с лекар! Спазването на добрия тон е гаранция, че ще получите компетентен отговор според съвременната добра медицинска практика.
Благодарим Ви!

ИМАМ УЖАСЕН СЪРБЕЖ ОКОЛО АНУСА

Мнениеот mihaela_sm » Вто Мар 02, 2010 1:39 pm

ЗДРАВЕЙТЕ,ИМАМ УЖАСЕН СЪРБЕЖ ОКОЛО АНУСА КОЙТО НЕ СЕ ВЛИЯЕ ОТ МЕДИКАМЕНТИ ПРОТИВ ХЕМОРОИДИ А ОТ ELOCOM МИСЛЯ ,ЧЕ СЕ КАЗВАШЕ .ОТ НЕГО ОТШУМЯВА НО ПОСЛЕ ПАК СЕ ПОЯВЯВА .ПРИТЕСНЯВАМ СЕ ДА ОТИДА НА ЛЕКАР ,А И НЕЗНАМ НА КАКЪВ
mihaela_sm

Re: ИМАМ УЖАСЕН СЪРБЕЖ ОКОЛО АНУСА

Мнениеот ZdraveiGP » Вто Мар 02, 2010 7:05 pm

Състоянието ви може да се свърже с различни проблеми - паразитоза, гъби, кондиломи, екзема, възпалени хемороиди, фисури/рагади и т.н. Елоком е кортикостероид, който само временно облекчава възпалението и понякога може да утежни състоянието. Без да се притеснявате, посетете лекар - най-добре дерматолог, който след преглед ще назначи най-адекватното лечение.
Успех!
ZdraveiGP е Д-р Захари Петров
Управител на Медицинска Практика "Здравей"
Ние Ви изпращаме по-здрави ;), Вие предайте нататък!
За контакт/записване за консултации - моля, посетете www.zdraveigp.com
Аватар
ZdraveiGP
Администратор

Мнениеот torta » Нед Фев 09, 2014 8:44 pm

Аз вечер се мажех с кислородна вода и после с Клобедерм.След 5 дни ми мина.
torta

Мнениеот bast70 » Пон Мар 03, 2014 12:02 am

Здравейте,детето ми е на 12 години от 1 ден се оплаква,че го сърби анусчето,много ми е неудобно но ако някой знае лек да каже..притеснено ми е ..
ходих по аптеките питах,казаха ми VERMOX но никъде го няма спрян бил от производство.Дадоха ми ZENTEL но се страхувам от страничните действия!
Лекаря ми мога да го посетя във вторник,но до тогава ....малкия и тази вечер се оплака пак,дадох му прясно мляко с счукан чесън вече два пъти,сутринта на гладно и вечерта ,тиквено семе е изяло детето около 80 семенца,в момента яде морков,само препечени филийки без масло и сирене му давам,някакъв съвет кажете моля Ви!
bast70

Мнениеот ZdraveiGP » Вто Мар 04, 2014 10:27 am

Здравейте,
Много вероятно е да се касае за някакъв вид паразитити/хелминти, но има и други състояния, които трябва да се изключат. Сигурен съм, че ако сте наистина притеснена, вместо да обикаляте произволно аптеки и да търсите хаотично някакво лечение, можете да намерите време да се срещнете с лекар. Обикновено е достатъчна овоскопия със скоч лента,за да се установи паразитоза - просто вземате едно прозрачно "тиксо" и го лепвате върху ануса, като го разтърквате хубаво. След това тази лепенка я носите за микроскопско изследване.
Не подхождайте несериозно към здравето на детето - посетете своевременно лекар, вместо да провеждате самолечение!
Успех!
ZdraveiGP е Д-р Захари Петров
Управител на Медицинска Практика "Здравей"
Ние Ви изпращаме по-здрави ;), Вие предайте нататък!
За контакт/записване за консултации - моля, посетете www.zdraveigp.com
Аватар
ZdraveiGP
Администратор

Назад към Имам проблем...Моля, Помогнете!