Хемоспермия

Уважаеми Потребители,
В този раздел ще се стремим да Ви ориентираме, относно здравни проблеми, които Ви вълнуват. Изказаните мнения НЕ МОГАТ да заменят реалния консулт с лекар! Спазването на добрия тон е гаранция, че ще получите компетентен отговор според съвременната добра медицинска практика.
Благодарим Ви!

Хемоспермия

Мнениеот iss » Пет Фев 26, 2010 9:45 am

Преди известно време открих кръв в спермата си.Имах болки в областта на под пъпа.Ходя на фитнес,а и точно тогава бях бая натоварен на работа.Отидох на уролог и той ми каза,че е от натоварването.Диагноза хемоспермия.Изписа ми антибиотик(не си спомням какъв) и простахелп.Оправих се.Около половин година всичко беше наред.След това пак се появи кръв.Пак имах болки,но този път усещах и напрежение(като натиск от вътре на вън) в областта на ануса.Пак отидох на уролог,каза ми ,че простата е добре и ми изписа само простахелп.Кръвта изчезна,но болките продължиха малко по-дълго.Дадох си почивка от фитнеса около 2 месеца и половина.И след като почнах отново да ходя около 2 седмици след като почнах пак се появи кръв.
iss

Re: Хемоспермия

Мнениеот ZdraveiGP » Съб Фев 27, 2010 2:53 pm

Пренапрежение в седалищната област + хроничен проблем с простатата - необходимо е избягане на субтравма + подробно микробиологично/микроскопско изследване на еякулат + адекватна образна диагностика на простата и тестиси.
ZdraveiGP е Д-р Захари Петров
Управител на Медицинска Практика "Здравей"
Ние Ви изпращаме по-здрави ;), Вие предайте нататък!
За контакт/записване за консултации - моля, посетете www.zdraveigp.com
Аватар
ZdraveiGP
Администратор

Мнениеот Yavor » Вто Май 04, 2010 2:09 pm

*Хемоспермия - тя се манифестира с наличието на кръв в спермената течност. Има истинска и лъжлива хемоспермия. Истинската хемоспермия възниква в резултат на смесването на кръв и сперма в семенните каналчета на тестисите, семепроводите, семенните мехурчета, простатната жлеза. Оцветяването на спермата е равномерно. При лъжливата хемоспермия кръвта е от уретрален произход, тя е свежа и не е хомогенно смесена със сперма.

Имам хемоспермия от около седмица и половина най-много две. Тава което виждам аз е , че моята е от типа \"лъжлива\".Не е хомогенна и дори забелязах , че първо излиза малко чиста и после започва с кръв.
Какви би могли да са симптомите и необходимо ли е съветване с уролог или е от доброкачествената хемоспермия?
Yavor

Мнениеот ZdraveiGP » Пет Май 07, 2010 10:19 pm

Здравейте,
Причините може да са много - от прозаични като инфекция,травма или физикално дразнене, до по-сериозни заболявания. Без да се притеснявате, задължително се консултирайте с уролог, който ще проведе нужните изследвания - физикален преглед, образна диагностика/ехография + спермограма, микробиология и изследване на еякулат, както и някои кръвни тестове - едва тогава може една хемоспермия да се определи като "лъжлива", истинска, доброкачествена или друга.
Вземете мерки своевременно - поздрави!
ZdraveiGP е Д-р Захари Петров
Управител на Медицинска Практика "Здравей"
Ние Ви изпращаме по-здрави ;), Вие предайте нататък!
За контакт/записване за консултации - моля, посетете www.zdraveigp.com
Аватар
ZdraveiGP
Администратор

Назад към Имам проблем...Моля, Помогнете!