детритни тапи

Уважаеми Потребители,
В този раздел ще се стремим да Ви ориентираме, относно здравни проблеми, които Ви вълнуват. Изказаните мнения НЕ МОГАТ да заменят реалния консулт с лекар! Спазването на добрия тон е гаранция, че ще получите компетентен отговор според съвременната добра медицинска практика.
Благодарим Ви!

детритни тапи

Мнениеот ramzie_ibraimova » Чет Юли 30, 2009 8:03 pm

Здравейте!
От всичко, което прочетох по форумите, допускам, че синът ми има "детритни тапи", т.е има бели налепи по сливиците, без други оплаквания или симптоми (той е на 4г, но си казва).
Като как може да се постави твърдо такава диагноза, и евентуално- какво води до подобен проблем?
Ако някой може да мми отговори - ще съм благодарна.
Поздрави.
ramzie_ibraimova

Re: детритни тапи

Мнениеот ZdraveiGP » Сря Авг 05, 2009 10:17 am

Здравейте,
Най-добре се консултирайте с УНГ специалист - локалният статус на тонзилите/сливиците е много специфичен за всеки човек - след като няма субективни оплаквания/чести инфекции, температура, проблеми с дишането, околоносни кухини, ушите/ най-вероятно се касае за "детритни"/от "излющен" епител отлагания/тапи - лошото е, че това е най-благоприятната почва за разрастване на нормално живеещите в носоглътката бактерии и резултатът обикновено е зачестяване на УНГ инфекциите - правете някаква профилактика с орални антисептици и/или инхалации и вземете мерки своевременно, защото явно предразположението е налице.
Поздрави!
ZdraveiGP е Д-р Захари Петров
Управител на Медицинска Практика "Здравей"
Ние Ви изпращаме по-здрави ;), Вие предайте нататък!
За контакт/записване за консултации - моля, посетете www.zdraveigp.com
Аватар
ZdraveiGP
Администратор

Назад към Имам проблем...Моля, Помогнете!