проблем на менопаузата

Уважаеми Потребители,
В този раздел ще се стремим да Ви ориентираме, относно здравни проблеми, които Ви вълнуват. Изказаните мнения НЕ МОГАТ да заменят реалния консулт с лекар! Спазването на добрия тон е гаранция, че ще получите компетентен отговор според съвременната добра медицинска практика.
Благодарим Ви!

проблем на менопаузата

Мнениеот dobrinka » Пон Юли 22, 2013 10:33 am

Здравейте!
След смяната на няколко уролози и гениколози се принуждавам да потърся помощ и по този, нетрадиционен за мен начин. Търся съвет, търся помощ. На 60 години съм. От осем месеца имам тежест и периодични тъпи болки в долната част на корема, придружени с болезнено парене при уриниране, парене и нетърпим сърбеж в областата на гениталиите. Смених трима уролози, двамата ме лекуваха за цистит с антибиотици, третият ме препрати на гениколог. Междувременно неколкократно правих посявки за наличие на бактерии в пикочния мехур, резултатите се оказаха благоприятни - бактериите са в допустимите минимални норми. Посетих рентгенолог, който ми огледа на ехограф пикочния мехур и не видя нищо обезпокоително. И той предположи, че страданието е геникологично. След прегледи при двама гениколози попаднах на трети, мастит гениколог, който огледа със специализиран апарат влагалището и установи, че е възпалено и сухо. Според него именно това предизвиквало неприятните и болезнени усещания. След четиримесечното вземане на дузина урологични лекарства (безуспешно), след опита за лечение с поредица лекарства за възпаленото влагалище - Цикатридина, Лактажин, Мелкфет и Гинофит, този гениколог пък ми предписа Клиогест. Още не съм го купила, листовката на пациента ме смути с описаните странични ефекти, дори ме изплаши. Как да постъпя? Да му се доверя ли и да се моля да не съм в групата "18 на 1000 жени", или да търся други методи на лечение?
А болката и паренето са, меко казано, неприятни. Когато нощем се пробудя от тях, през главата ми минава какво ли не...
dobrinka

Re: проблем на менопаузата

Мнениеот ZdraveiGP » Сря Юли 24, 2013 7:07 pm

Здравейте,
Описваните от вас симптоми са относително чести на вашата възраст. С промяната на хормоналните нива в менопаузата идва и промяна в гликогеновото съдържание във влагалището, нормалната бактериална флора и количеството "овлажняващи" субстанции в него. Сухото влагалище е по-склонно към възпаления, инфекции, протриване и най-вече сърбеж. Понякога този сърбеж е доста неприятен и не се установява конкретна причина за него. Всички изброени препарати, които сте ползвали, намират своето приоложение при подобни състояния, вкл. Клиогест. Успешно може да се комбинира и някакъв локален естрогенов гел.
Важното е, че няма някакъв по-сериозен проблем - все пак толкова "мастити" специалисти са ви преглеждали.
Всичко има своите странични ефекти - вкл. и пакетчето захар, което най-вероятно слагате в кафето си. Все пак, важното е ползите да превъзхождат рисковете.
Успех!
ZdraveiGP е Д-р Захари Петров
Управител на Медицинска Практика "Здравей"
Ние Ви изпращаме по-здрави ;), Вие предайте нататък!
За контакт/записване за консултации - моля, посетете www.zdraveigp.com
Аватар
ZdraveiGP
Администратор

Назад към Имам проблем...Моля, Помогнете!