лечение с метастрон,

Уважаеми Потребители,
В този раздел ще се стремим да Ви ориентираме, относно здравни проблеми, които Ви вълнуват. Изказаните мнения НЕ МОГАТ да заменят реалния консулт с лекар! Спазването на добрия тон е гаранция, че ще получите компетентен отговор според съвременната добра медицинска практика.
Благодарим Ви!

лечение с метастрон,

Мнениеот Jana Dimova » Нед Яну 01, 2012 11:49 am

Здравейте, поздравявам ви с настъващата 2012 година и ви желая, преди всичко здраве и късмет.
И тъй като болестите не почиват през празниците, с отчаяние търся отговор по темата за лечение с метастрон.
Съпругът ми е болен от рак на простата и преди една година му правиха брахитерапия в Германия. По това време според медицинските стандарти показателите му отговаряха за такъв тип лечение. Не бяха установени разсейки в други органи и лекарите прецениха че този тип лечение е най добър.Сега година и половина по- късно съпругът ми има разсейки в костите и в два лимфни възли в таза.Преди три месеца лекарите предписаха лечение с лекарството МЕТАСТРОН- течен стронций, което щяло да спре разсейките в костите и да го обезболи. Никой не ми даде повече информация.Само ни казаха да му се предпише някакво обезболяващо за първите две седмици. Оказа се че това лекарство е изключително агресивнно.Мъжът ми легна на легло, с непоносими болки в ставите, спря да се храни, отслабна и практически осъкатя. Не може да стане от леглото без чужда помощ
Болките не спират, лекарствата не действат, рухна психически и физически. Вече трети месец,а периодът на разпад на стронция е 50 дни, няма никаква промяна.Не знам какво да правя, всички лекари ми вдигат рамене и никой не ми казва какво да очаквам, няма и почти нищо публикувано в интернет. Моля помогнете!
Jana Dimova

Re: лечение с метастрон,

Мнениеот ZdraveiGP » Сря Яну 04, 2012 1:50 pm

Здравейте,
За съжаление не се чувства достатъчно компетентен, за да ви дам конкретен съвет. Информацията за метастрон, която прегледах най-вероятно е същата, която и вие сте прочели. Болките при онкологично болни обикновено се успокояват и с приложението на различни опиоидни аналгетици - диходрокодеин, фентанил, оксиконтин, морфин и т.н. Важно е да се направи опит за забяване на прогресията на основното заболяване - сигурен съм, че лекарите лекуващи мъжа ви ще подходят професионално и все ще дадат някаква възможна алтернатива на местастрон. Има множество клиники, в които можете да получите и второ мнение по онкологична диагноза. Искрено ви желая късмет и кураж в борбата с проблема - нека новата година ви донесе по-добри емоции и повече здраве!
ZdraveiGP е Д-р Захари Петров
Управител на Медицинска Практика "Здравей"
Ние Ви изпращаме по-здрави ;), Вие предайте нататък!
За контакт/записване за консултации - моля, посетете www.zdraveigp.com
Аватар
ZdraveiGP
Администратор

Назад към Имам проблем...Моля, Помогнете!