Болки в пъпа

Уважаеми Потребители,
В този раздел ще се стремим да Ви ориентираме, относно здравни проблеми, които Ви вълнуват. Изказаните мнения НЕ МОГАТ да заменят реалния консулт с лекар! Спазването на добрия тон е гаранция, че ще получите компетентен отговор според съвременната добра медицинска практика.
Благодарим Ви!

Болки в пъпа

Мнениеот Мимчо » Чет Авг 15, 2019 3:52 pm

Здравейте! Имам проблем, който личният лекар неглижира. Моля да ми помогнете, ако е възможно. От няколко дни ме боли пъпът. И преди ми се е случвало да ме заболи за 1-2 дни, но отшумява. Сега ме боли вече 5-ти ден. Болката не е постоянна, главно я усещам ако се свия, наведа или изпъна. От снощи обаче има и друг проблем. От пъпа ми се отделя някаква течност, за която само предполагам че е гной, защото мирише ужасно. Измих пъпа старателно докато вземах душ и го подсуших, но на сутринта отново видях че е сълзяло. Имаше засъхнала леко червеникаво-кафява коричка. Пак ходих до личната и тя вече склони да ми пусне изследвания-кръв и урина. Но според нея съм се била изпотила и в това бил проблема. Не знам дали има някаква връзка, но искам да отбележа, че съм с инсулинова резистентност, наднормено тегло и от много време имам лош дъх, който не се повлиява от нищо. Нито почистване на зъбен камък, нито вода за уста,нито нормалното миене на зъби. Забелязала съм и че езикът ми е доста обложен, освен това коремът ми често е много подут и имам "куркане".Ако имате някаква идея какъв може да е проблема, моля да ми помогнете.
Мимчо

Re: Болки в пъпа

Мнениеот ZdraveiGP » Нед Авг 25, 2019 9:29 am

Здравейте,
Езикът и устата са началото на храносмилателната система. Ако няма чисто стоматологични проблеми, лошият дъх и обложеният език често са причинени от "тих рефлукс" на киселини, дори и без да има класически симптоми като парене зад гръдната кост. Понякога в контекста на инсулинова резистентност (предиабет) може да се появи и колонизация на лигавиците на устата и езика с гъбички кандида...Вашият основен проблем е теглото, защото проблемите с храносмилателната система и захарта са пряко свързани с него - работата в тази посока би променила всичко. Относно болките и проблемите с пъпа - понякога може да се появи лека пъпна херния, която да създава подобни оплаквания...При наднормено тегло, нерядко в областта на пъпа се задържат епителни клетки, мястото я влажно и се "подсича", гънките се зачервяват и мирише лошо - отново колонизация с кандида и бактерии. Подуването, газовете, куркането на червата и т.н. отново са в контекста на цялостно влошеното общо здраве на храносмилателната система....
Както споменах, причината за всичко е наднорменото тегло, така че ако искате да лекувате причината, там трябва да са насочени основните услия. Ако проблемът е силно изявен, правили сте всякакви опити да отслабнете, но без успех, появяват се различни болести и т.н., може да се поинтересувате от т.нар. възможности за "бариатрична хирургия". Това не е естетична процедура, а възможност за подобряване на общото здраве при рефрактерно на друго лечение наднормено тегло (обезитас).
Иначе относно конркетните ви оплаквани бих препоръчал курс с блокери на киселината (PPI), мазане на езика с противогъбичен гел, на мястото около пъпа комбинирано приложение на локален антибиотичен и противогъбичен крем, приложение на по-дълъг курс с пробиотик за подкрепа на нормалната чревна микрофлора - Алгобиотик Алпфика 400мг е добро решение в случая....
Ако има наченки на пъпна херния, това лесно се диагностицира с обикновен преглед на мястото - при напъване или закашляне, има леко подуване и "почукване" върху ръката.
Виждате че мерките трябва да са комплексни.
Успех!
ZdraveiGP е Д-р Захари Петров
Управител на Медицинска Практика "Здравей"
Ние Ви изпращаме по-здрави ;), Вие предайте нататък!
За контакт/записване за консултации - моля, посетете www.zdraveigp.com
Аватар
ZdraveiGP
Администратор

Назад към Имам проблем...Моля, Помогнете!