болки в гърба и гърдите

Уважаеми Потребители,
В този раздел ще се стремим да Ви ориентираме, относно здравни проблеми, които Ви вълнуват. Изказаните мнения НЕ МОГАТ да заменят реалния консулт с лекар! Спазването на добрия тон е гаранция, че ще получите компетентен отговор според съвременната добра медицинска практика.
Благодарим Ви!

болки в гърба и гърдите

Мнениеот vasileva6 » Чет Фев 24, 2011 3:53 pm

От една седмица имам оплаквания от болки в гърба, гърдите и главата, както отхрачваща кашлица с жълт цвят. Посетих лекар-вътрешни болести, който каза, че имам бронхит и ми назначи изследвания на кръвта и рентгенова снимка на б.д. и назначи лечение:Левокса и сироп Амбрекс. Резултатите на кръвта са в норма, но ме претесни снимката. Рентгенолога е записал:/пиша дословно, доколкото съм разчела краснописа// "Без инфилтративни изменения в паренхима. ...лена, конгестивна в дясно белодробна структура. verte! Свободни к....нци. Car - б.о." Думите на лекаря бяха: Нямам проблем и ми изписа Диклофенак Дуо. След 7 дни ме иска на преглед.
Моля за Вашата помощ/съвет относно тази конгестивна белодробна структора. Какво представлява. Тази "удивителна" на гръбначния стълб. Какво да предприема относно посещения при лекар за изясняване на диагноза, лечение, какви още изследвания да направя. Посещението и изследването са със заплащане, тъй като личния лекар не вижда проблеми и не дава направления. Благодаря и чакам отговор и дано да бъде по-бърз. Сама съм в насрещната буря и всяко мнение ще ми бъде кураж и полза!
vasileva6

Re: болки в гърба и гърдите

Мнениеот ZdraveiGP » Пет Фев 25, 2011 1:48 pm

Здравейте,
Наистина проблемът с белите дробове е единствено бронхит. Всичко останало е нормално и характерно при бронхит. "Verte!" - означава "обърни!", във вашият случай листа, на който е написано разчитането на снимката - явно мястото не е стигнало и лекарят е трябвало да пише и на другата страница на листа - за да не се пропусне е подсетил с "verte!".
В момента получавате лечение за бронхит и противовъзпалителни/обезболяващи за предполагаем плексит, радикулит, "ошипяване" на гръбначния стълб в тази област, откъдето най-вероятно идват болките ви.
Не знам защо не питате всичко, което ви интересува при лекуващите ви лекари - толкова ли им нямате доверие? Ако е така, защо се лекувате при тях, особено платено?
Успокойте се - според това, което пишете, нямате сериозни проблеми.
Поздрави!
ZdraveiGP е Д-р Захари Петров
Управител на Медицинска Практика "Здравей"
Ние Ви изпращаме по-здрави ;), Вие предайте нататък!
За контакт/записване за консултации - моля, посетете www.zdraveigp.com
Аватар
ZdraveiGP
Администратор

Мнениеот vasileva6 » Пет Фев 25, 2011 4:21 pm

ZdraveiGP написа:Здравейте,
Наистина проблемът с белите дробове е единствено бронхит. Всичко останало е нормално и характерно при бронхит. "Verte!" - означава "обърни!", във вашият случай листа, на който е написано разчитането на снимката - явно мястото не е стигнало и лекарят е трябвало да пише и на другата страница на листа - за да не се пропусне е подсетил с "verte!".
В момента получавате лечение за бронхит и противовъзпалителни/обезболяващи за предполагаем плексит, радикулит, "ошипяване" на гръбначния стълб в тази област, откъдето най-вероятно идват болките ви.
Не знам защо не питате всичко, което ви интересува при лекуващите ви лекари - толкова ли им нямате доверие? Ако е така, защо се лекувате при тях, особено платено?
Успокойте се - според това, което пишете, нямате сериозни проблеми.
Поздрави!

Благодаря за своевременната глътка въздух. Що се отнася до питането на лекаря, да не бях много настоятелна. Питах какво показа снимката. Отговора беше няма проблеми - бронхит. На въпрос от негова страна в момента какви оплаквания имам, аз споделих постоянни поносими болки в гърба, гърдите и главата, независимо в какво положение съм, за което изписа и медикамента. При повторен от моя страна въпрос: какво представлява тази белодробна структора в дясно долу, която и аз видях на снимката, отговора беше не е страшно и в понеделник те искам на преглед. Затова съм и във форума, за да получа допълнителна информация и насоча лечението към специализираната помощ. Затова и сама чрез плащане търся правилната насока чрез форума. Доверие в лекаря имам, и за това съм го избрала за частно посещение. Лошото е че не мога да го разприказвам. Той избира кое да каже за съжаление. При следващото посещение ще се опитам да поставя повече въпроси, за които и Вие обърнахте внимание, за което Благодаря! Запазвам правото след прегледа отново да се обърна към Вас.
И сега малко настоятелно. Бихте ли ми обяснили , какво представлява тази не се разчита конгестивна белодробна структора в дясно. Предварително благодаря!
vasileva6

Мнениеот ZdraveiGP » Пет Фев 25, 2011 5:52 pm

Здравейте отново,
най-вероятно е да е "усилена, конгестивна структура в дясно, свободни косто-диафрагмални синуси, cor - б.о." - т.е. има данни за лек застой в белия дроб в дясно, което е нормално при възпалителни процеси, като в същото време няма данни за пневмония/инфилтрат/ и засягане на плеврата/свободни косто-диафрагмални синуси/ - cor /сърце/ - без особености/б.о./, т.е. нормално.
Успех!
Аватар
ZdraveiGP
Администратор

Мнениеот vasileva6 » Съб Фев 26, 2011 12:01 pm

ZdraveiGP написа:Здравейте отново,
най-вероятно е да е "усилена, конгестивна структура в дясно, свободни косто-диафрагмални синуси, cor - б.о." - т.е. има данни за лек застой в белия дроб в дясно, което е нормално при възпалителни процеси, като в същото време няма данни за пневмония/инфилтрат/ и засягане на плеврата/свободни косто-диафрагмални синуси/ - cor /сърце/ - без особености/б.о./, т.е. нормално.
Успех!

д-р Петров, много, много благодаря! Приятен уйкенд!
До понеделник.
vasileva6

Мнениеот vasileva6 » Пон Фев 28, 2011 6:55 pm

vasileva6 написа:
ZdraveiGP написа:Здравейте отново,
Успех!

д-р Петров, много, много благодаря! Приятен уйкенд!
До понеделник.

д-р Петров пак съм тук в търсене на правилния изход.
Днес съм с нови оплаквания. Температура 37.5. Болки зад гръдната кост и по-леки в гърба. Тъпи болки в двата бъбрека. Бодежи в сърдечната област. Кашата става все по-богата.
Имам доказан медицински сърдечен проблем. Пия медикаменти и последен профилактичен преглед 12.2009 г. Джипито каза че 12.11 г. съм на профилактика, а и след моите оплаквания сега , направи ЕКГ и сметна че, не е необходимо посещение при кардиолог.
ПРи посещението ми днес при частно лекуващия лекар-вътрешни болести и споделени горните оплаквания, той отново потвърди че белите дробове са добре и белодробната структора не е проблемна. изписа ми лечение: Респивакс 50 мг и Нексиум 40 мг. и ме изпрати по живо и здраво. Питам, кой е следващия специалист, който трябва да посетя и да му платя за да доизбърка кашата. В момента не мога да стоя от гръдната болка. Температурата падна бързо с парацетамол. МОЛЯ ВИ д-р Петров! Утре пред кой кабинет да застана?
vasileva6

Мнениеот ZdraveiGP » Сря Мар 02, 2011 11:46 am

Здравейте,
За съжаление медицинските проблеми рядко отшумяват отведнъж, имайте малко повече търпение - лекувана сте за дихателна инфекция и предполагаем проблем с гръбн. моз. нерви. Лекарствата, които сте приемала /Диколфенак Дуо/ могат да дадат странични ефекти подобни на описваните от вас - болка зад гръдната кост и парене. Ето защо ви е предписан Нексиум за неутрализиране на "киселините" и свързаната със стомаха симптоматика. Респивакс е за укрепване на дихателната с-ма и трябва да се приема по-продължително време. След като лекарите с реален преглед не са установили други симптоми - продължете курса с лекарства и след приема им отидете на планувания контролен преглед - със сигурност ако запазите спокойствие и имате търпение, скоро ще изпитате подобрение. Не фиксирайте мисълта си за "голям проблем", защото признаци за такъв явно не са открити.
За съжаление, не знам как повече да ви бъда полезен чрез интернет - пожелавам ви скорошно справяне с всички проблеми.
Успех!
Аватар
ZdraveiGP
Администратор

Мнениеот vasileva6 » Сря Мар 02, 2011 5:05 pm

ZdraveiGP написа:Здравейте,
За съжаление медицинските проблеми рядко отшумяват отведнъж, имайте малко повече търпение - лекувана сте за дихателна инфекция и предполагаем проблем с гръбн. моз. нерви. Лекарствата, които сте приемала /Диколфенак Дуо/ могат да дадат странични ефекти подобни на описваните от вас - болка зад гръдната кост и парене. Ето защо ви е предписан Нексиум за неутрализиране на "киселините" и свързаната със стомаха симптоматика. Респивакс е за укрепване на дихателната с-ма и трябва да се приема по-продължително време. След като лекарите с реален преглед не са установили други симптоми - продължете курса с лекарства и след приема им отидете на планувания контролен преглед - със сигурност ако запазите спокойствие и имате търпение, скоро ще изпитате подобрение. Не фиксирайте мисълта си за "голям проблем", защото признаци за такъв явно не са открити.
За съжаление, не знам как повече да ви бъда полезен чрез интернет - пожелавам ви скорошно справяне с всички проблеми.
Успех!

Да, сигурно сте прав г-н Петров. Но след посещение при кардиолог, който откри проблем в в коремни органи, и днес при посещение на гастроендикринолог се оказва че действително имам проблем, но поради празници съм записана за гастроскопия и рецепта с насочена терапия по гастро проблема още на първи прием имам облекчения на болките, 10 дни и много пари до частично изясняване на проблема. На Вас сърдечно благодаря. От полза ми бяхте. Приятни празнични дни!
vasileva6

Назад към Имам проблем...Моля, Помогнете!